Átléptek minden határt – már az oroszok is kiakadtak azon, hogy Ukrajna mit művel Magyarországgal
Egyre durvább eszközöket választ Kijev.
Őrizetbe vették csütörtökön az egykori Szerbia és Montenegró államszövetség volt elnökét, Svetozar Marovićot Podgoricában, vele együtt pedig Budva városának több vezetőjét. Az akció valószínűleg a NATO-csatlakozás érdekében felerősített korrupcióellenes harc része.
Őrizetbe vették Svetozar Marovićot, az egykori Szerbia és Montenegró nevű államszövetség volt elnökét csütörtökön Podgoricában – jelentette a montenegrói sajtó, az ügy részletei azonban egyelőre nem ismertek.
A politikust, aki jelenleg a kormányzó Szocialisták Demokratikus Pártja (DPS) politikai tanácsának az elnöke, a montenegrói különleges ügyészség megbízásából fogták el.
A DPS-t Milo Djukanovic miniszterelnök vezeti, Svetozar Marović pedig a közelmúltig a párt és a kormányfő egyik legmegbízhatóbb emberének számított. A nyáron viszont több, hozzá közel álló személyt, illetve családtagját is korrupció és hivatali visszaélés gyanújával tartóztatták le.
A montenegrói különleges ügyészség csütörtökön közölte, hogy őrizetbe vettek egy személyt, aki annak a budvai „bűnszervezetnek a feje” volt, amelyhez a nyáron elfogott két korábbi polgármester is tartozott.
Többeket is őrizetbe vettek
Augusztusban korrupció és hivatali visszaélés gyanújával vették őrizetbe a montenegrói Budva több vezetőjét, közöttük Lazar Rađenović polgármestert, valamint a tengerparti város korábbi vezetőjét, Rajko Kuljačát és helyettesét, Dragan Marovićot. Az elfogottakat azzal gyanúsították, hogy a budvai Plaza bevásárlóközpont, valamint a Jaz nevű strand mellett épített tér kialakításakor hivatali visszaélést követtek el, és ezzel több millió eurós kárt okoztak a városnak.
A nyomozás során kihallgatták a most őrizetbe vett Svetozar Marović két gyermekét valamint a testvérét is.
A politikus elfogása valószínűleg része annak a korrupció és szervezett bűnözés elleni harcnak, amelyet az európai integráció és a NATO-tagság érdekében a 650 ezer fős Montenegrónak meg kell vívnia.
Svetozar Marović volt a rövid életű Szerbia és Montenegró egyetlen elnöke, az államközösség fennállásának három évén át, 2003 és 2006 között töltötte be ezt a funkciót, amíg 2006-ban Montenegró és Szerbia függetlenné nem vált.